Horké nůžky značky Jaguar jsou profesionální kadeřnické nůžky, jejichž čepele jsou elektricky zahřívány. Díky tomu při stříhání zatavují konečky vlasů, vlasy se přestanou třepit, jsou mnohem zdravější a odolnější. Pokud máte poškozené vlasy a roztřepené konečky, vyzkoušejte horké nůžky. Používají se jako klasické kadeřnické nůžky, jsou určeny pro všechny typy vlasů a všechny metody stříhání. Jejich teplota se nastavuje podle kvality vlasu. Jsou ideální pro stříhání vlasů po aplikaci brazilského keratinu a po prodlužování vlasů.

 

Účinek horkých nůžek

Ochrana a zlepšení kvality vlasů

Horké nůžky přinášejí ochranu a zlepšení kvality vlasů. Vlasy jsou jako ze škatulky a mají přirozený lesk, jsou pružnější a na dotyk pevnější, účes tak vydrží mnohem déle. Účinek použití horkých nůžek je zjevný ihned po jejich použití.

Konec roztřepeným konečkům

Protože horké nůžky ponechávají konečky vlasů uzavřené, vlasy se po jejich použití netřepí. Pokud jsou používány pravidelně, třepení vlasů zcela zmizí.

Efektivní pro všechny druhy vlasů a účesů

S horkými nůžkami je možné provádět všechny techniky stříhání vlasů a jsou také vhodné pro všechny druhy vlasů, jelikož lze nastavit jejich teplotu individuálně dle kvality a délky vlasu.

  • jemné vlasy získají více objemu
  • roztřepené vlasy se ozdraví a budou odolnější
  • vlasy po trvalé získají více pružnosti
  • nevýrazné vlasy získají lesk
  • lámavé vlasy jsou zregenerovány
  • všechny druhy vlasů se lépe upravují
 

Princip horkých nůžek

Zdravé vlasy vs. poškozené vlasy

Uvnitř každého vlasu se nachází spojivo, které vlasu dodává přirozenou vlhkost, výživné látky a zaplňuje otvory vláken od kořene až ke konečku. Když vlasy vyrůstají z kůže, jsou jejich konečky uzavřené. Vlasy jsou elastické a lesklé, mají optimální objem a jsou chráněny proti škodlivým vlivům. UV záření, znečištění vzduchu, změny teplot, chemické přípravky stejně jako mechanické ošetřování vlasy poškozuje.

Neuzavřené konečky vlasů

Při klasickém stříhání vlasů zůstávají konečky vlasů otevřené a multiaktivní spojivo, které pracuje ve vlasu jako lepidlo, z vlasu vysychá. Pokud jsou vlasy bez ochrany vystaveny škodlivým vlivům, ztrácí lesk, objem a pružnost.

Uzavřené konečky vlasů díky horkým nůžkám

Ostří horkých nůžek je elektricky zahříváno. Při stříhání vlasů horkými nůžkami zůstávají konečky vlasů uzavřené, jelikož je teplo zatavuje. Vlasy jsou tak ve svém přirozeném stavu, důležitá vlhkost a výživné látky jsou ve vlasu zachovány a vlasy jsou tak efektivně chráněny před nepříznivým vlivem prostředí. Používání horkých nůžek Jaguar TC ThermoCut systém udržuje přirozenou kvalitu všech typů vlasů.

 

Časté dotazy

Jaké teploty horké nůžky dosahují?

V závislosti na typu vlasu mezi 110°C (jemné vlasy) po maximum 170°C (silné vlasy). Teplota je individuálně nastavitelná kadeřníkem dle typu a struktury vlasu zákazníka.

Byl účinek horkých nůžek potvrzen odborníky?

Ano, horké nůžky byly testovány a jejich účinek ověřen oprávněným expertem.

Může se stát, že kadeřník zákazníka popálí nebo že dokonce dostane elektrický šok?

Ne, horké nůžky (rukojeť i ostří) stejně jako ovládací zařízení jsou velmi dobře izolovány. Navíc systém pracuje pod nízkým napětím (7 voltů). Tím jsou vyloučeny jakákoliv případná zdravotní rizika jak pro kadeřníka, tak pro zákazníka.

Může se stát, že se vlasy použitím horkých nůžek zničí?

Ne, jelikož teplota horkých nůžek je nastavena dle typu vlasu a jejich přehřátí je automaticky regulováno sensorem, takže teplota zůstává stále konstantní. Pro představu vysoušeč vlasů produkuje srovnatelné teplo jako horké nůžky a kulma nebo žehlička na vlasy dokonce větší.

Mohou být horké nůžky použity i po chemickém ošetření vlasů?

Samozřejmě ano. V případě barvení, trvalé či melíru se teplota nůžek nastavuje kvůli citlivosti vlasu na minimum.

Kdy člověk pocítí efekt horkých nůžek?

Při prvním použití horkých nůžek lze očekávat ozdravení 60 % celkového množství vlasů.

Jsou horké nůžky efektivní na všechny druhy vlasů?

Horké nůžky byly testovány pří více než 80 stříháních různých typů vlasů, jak v Evropě, tak mimo ni, a 98 % z nich zaznamelo pozitivní efekt.

Je používání dalších vlasových přípravků po aplikaci horkých nůžek zbytečné?

Jelikož horké nůžky uzavírájí konečky vlasů, jsou vlasy chráněny proti vlivům prostředí. Z vlasu nemůže unikat přirozená vlhkost a vlas si tak zachovává maximum své kvality a regenerační síly. Každopádně standardní denní péči, kterou doporučil váš kadeřník, provádějte i nadále.

Naše horké nůžky